Alcudia

Alcudia znajduje się na północnym wybrzeżu Majorki, wyspy na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Hiszpanii.

Alcudia jest warta odwiedzenia, ponieważ jest pięknym i zabytkowym miastem. Słynie z przepięknych, pobliskich plaż, malowniczej starówki  wieczorami tętniącym życiem. Oferuje również różnorodne zajęcia, takie jak sporty wodne, golf i jazda konna. Ponadto Alcudia jest domem dla wielu zabytków, w tym rzymskich ruin Pollentii i średniowiecznego otoczonego murami miasta Alcudia.

Najlepszym miejscem do odwiedzenia w Alcudii jest stare miasto. Misteczko to piękna i zabytkowa okolica z brukowanymi uliczkami, kolorowymi budynkami oraz różnorodnymi sklepami i restauracjami. Poza tym stare miasto jest przepięknie zachowane.

Starodawne, rzymskie budynki były zazwyczaj konstrułowane z połączenia kamienia, cegły i betonu. Architektura rzymska była również znana z zastosowania łuków, co pozwoliło na uzyskanie większych, bardziej otwartych przestrzeni.

Alcudia to świetne miejsce na wakacje. Oferuje różnorodne zajęcia, takie jak sporty wodne, golf i jazda konna, a także wspaniałe plaże, malowniczą starówkę i tętniące życiem kluby nocne. Alcudia jest domem dla wielu zabytków, co czyni ją doskonałym miejscem dla osób poszukujących wrażeń kulturalnych.

alcudia

The best spot to visit.

Alcudia ma do zaoferowania wiele restauracji, kawiarni i barów do wyboru. Niektóre z najpopularniejszych gastronomicznych, miejsc znajdują w pobliżu placu na starym mieście. To właśnie tam możesz spróbować tradycyjnych dań i napojów. Na gastronomiczną wycieczkę możesz również wybrać się do portu, który znajduje się w pobliżu.

Najbardziej romantyczny i magiczny spot na Mallorca

Plaże położone najbliżej Alcudii to Playa de Muro, Playa de Alcudia i Playa de Can Picafort. Wszystkie trzy plaże znajdują się w odległości kilku kilometrów od Alcudii i oferują wspaniałe widoki na Morze Śródziemne.

Alcudia znajduje się około 50 kilometrów od Palma de Mallorca. Stamtąd możesz wsiąść do autobusu, taksówki lub wypożyczonego samochodu, aby dostać się do tego magicznego miasta.

Będąc na Majorce koniecznie odwiedź to wspaniałe miejsce.

alcudia roof top
Port d’Alcudia

Miejsca, które warto odwiedzić będąc w okolicy

Alcudia

Port Alcudia jest głównym portem położonym na północnym wybrzeżu Majorki w Hiszpanii. Jest to popularne miejsce dla statków wycieczkowych i promów, oferujące różnorodne zajęcia i atrakcje dla odwiedzających. Posiada również jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie.

Playa del Muro

Położona na północny wschód od Palmy, w pobliżu Alcudii, Playa de Muro zajmuje piękny pas wybrzeża o długości ponad 5 kilometrów i szerokości do 70 metrów. Biały piasek skąpany w czystych lazurowych wodach przyciąga swoim widokiem wielu turystów. 

Portal Vells

Portal Vells

Majorka, największa wyspa Balearów, znana jest z przepięknych plaż, turkusowych wód i śródziemnomorskiego klimatu. Jednym z takich ukrytych klejnotów, którego nie można przegapić, jest zatoczka...

Flying Dress Mallorca

Flying Dress Mallorca

Dawno, dawno temu w małej wiosce na południu Polski urodziło się dziecko. Dziecko rosło, a dziewczynka, ktorą to dziecko było mogła stać się kimkolwiek. Więc próbowała wielu rzeczy. Miała swoje...

Sa Calobra

Sa Calobra

Sa CalobraNajpiękniejszy wytwór natury na całej Mallorce. Najbardziej spektakularny widok jaki może ukazać się naszym oczom.  Jak wszędzie tutaj, aby podziwiać ten spektakularny widok należy...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Join

*Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest Dominika Jurczak. Twoje dane są przetwarzane przez Administratora w celu wysyłki newslettera. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.
Work With Me