Mallorca – Sant Elm

Każdego posta mogłabym zaczynać od słów „Jedno z najpiękniejszych miejsc na Mallorce”, obawiam się jednak, że te słowa te straciłyby swoją magiczną moc. Ale Sant Elm na prawdę jest magiczny i wyjątkowy. Jest rownież najbliższy mojemu sercu bo spędziłam tam prawie 3 lata.

Droga dojazdowa, co prawda nie zachęca do odwiedzin, a 3 km czasem pokonuje się dłużej niż 20 km na autostradzie, to gra, jest warta świeczki.

Za górami, za lasami (dosłownie) znajduje się maleńka wioska, która przyciąga swoim urokiem wielu turystów. Piękna plaża, otoczona lazurową wodą z widoczkiem na Sa Dragonera.

Przy promenadzie znajdziesz wiele tętniących życiem restauracji, barów i kafejek, gdzie możesz się zatrzymać i posilić.

W  uroczym Sant Elm znajdują się trzy plaże Playa de Sant Elm – ta główna. Mniejsza, którą oddziela od wyżej wymienionej hotel, oraz Calla Conills. Te główne plaże są najczęściej odwiedzane przez turystów. Moim ulubionym miejscem do opalania ciała jest jednak, ukryta, mini plaża, która znajduje się zaraz obok hotelu Dragonera. Pozwoliłam sobie nadać jej imię i dumnie nazwałam ją plażą Pirata. Zachęcam cię więc do odwiedzenia tego uroczego miejsca. 

W Sant Elm znajduje się również stary rybacki port z którego, taxówką wodna, dumnie nazwaną Margarita, możesz dostać się do wysepki Sa Dragonera. 

 

Gastronomiczne Polecajki 

Jedzonko, jedzonko, bo czym były by  wakacje bez gastronomicznych doświadczeń i przygód. 

Sama wielokrotnie opuszczam miejsce rozczarowana ze względu na kiepską obsługę, nieodpowiednią obróbkę termiczną, czy średniej klasy produkt sprzedawany w cenie produktu premium.

Pozwolę sobie polecić kilka miejsc, abyś ty kochany turysto uniknął tych pułapek. Jeżeli jednak chcesz zdać się na swoją intuicję – hulaj dusza, piekła nie ma.

Najpiękniejsze zachody słońca

Idealne miejsce na zachody słońca, czyli gdzie?

Najpiękniejsze zachody słońca zdecydowanie można podziwiać właśnie z Sant Elm. Tutaj łaskawa natura codziennie zachwyca oczy bywalców znakomitym pokazem kolorów na niebie. Złota godzina – to najpiękniejszy czas, podczas którego możesz się zatrzymać na moment, podziwiając niezapomniane widoki. Tak, po prostu być „tu i teraz”.

Najpiękniejsze zachody słońca są jednak tutaj zimą. Niebo przybiera wszystkie odcienie fioletu i pomarańczy. Jeżeli kiedykolwiek będziesz odwiedzać Majorkę w zimie – zachód słońca w Sant Elm powinien być twoim #1 na liście.

Sa Dragonera

Chroniony park narodowy z wyjątkową bioróżnorodnością i niezapomnianymi zachodami słońca.

Linia brzegowa składa się ze stromych klifów, opadających do morza, z przepięknymi widokami, w północno-zachodniej części.

Wyspa nie jest zamieszkała przez człowieka. Samą Sa Dragonerę można zwiedzać na piechotę, korzystając z wyznaczonych tras biegnących na całej jej długości.

Sa Calobra

Sa Calobra

Sa CalobraNajpiękniejszy wytwór natury na całej Mallorce. Najbardziej spektakularny widok jaki może ukazać się naszym oczom.  Jak wszędzie...

Port Alcudia

Port Alcudia

Mallorca - Port de Alcudia.Zdecydowanie jeden z bardziej malowniczych portów na całej Mallorce. Położony w północno-wschodniej części wyspy....

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Join

*Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest Dominika Jurczak. Twoje dane są przetwarzane przez Administratora w celu wysyłki newslettera. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Work With Me