Mallorca – Port de Alcudia.

Zdecydowanie jeden z bardziej malowniczych portów na całej Mallorce. Położony w północno-wschodniej części wyspy. Sąsiaduje z miastem Alcúdia. Posiada wiele hoteli i obiektów turystycznych zlokalizowanych w obrębie miasta. Port d’Alcudia ma dużą plażę, która łączy się z pobliską plażą Muro.

Zachwycające jest to, że ludzi w bikini od ludzi ganiających między uliczkami, dzieli jedynie promenada. Niektórzy czasem o tym zapominają i niejednokrotnie można spotkać kogoś „skromnie ubranego” w kolejce po lody!

Ten malowniczy port warto jest również odwiedzić zimą, gdy jest tu dużo spokojniej niż w lecie. Można wtedy spacerować po pustej promenadzie i zachwycać się pięknem tego miejsca.

,Jeżeli chcesz odwiedzić to cudowne miejsce w sezonie letnim, zachęcam serdecznie do skorzystania z wypożyczalni kite serfingu, wind serfingu czy też rowerków. Po tej stronie wyspy sporty wodne cieszą się ogromną popularnością. Można tutaj wypożyczyć sprzęt oraz skorzystać z usług instruktora. Więc nie taki diabeł straszny jak go malują.

Jeżeli na plaży, która naturalnie usypana jest z jasnobiałego piasku, zamierzasz jednak jedynie leżeć i pachnieć to zachęcam do użycia kremu z wysokim filtrem 50 SFP, aby ciało zostało jedynie średnio wysmażone, a nie masakrycznie spalone  promieniami słonecznymi. (W okolicy jest pełno restauracji z owocami morza, ktoś omylnie mogłby pomyśleć, że jesteś smakowitym homarem i po prostu cię zjeść.)

Gastronomiczne Polecajki

Czyli miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić jeżeli nie chcesz przepłacić za „nieświeżego klopsa”. Wiele restauracji płaci lokalnym przewodnikom za blok reklamowy, nie zawsze wiąże się to z jakością i relacją ceny do produktu.

Sama wielokrotnie opuszczam miejsce rozczarowana ze względu na kiepską obsługę, nieodpowiednia obróbkę termiczną czy średniej klasy produkt sprzedawany w cenie produktu premium. 

Słabość do palm, łódek i pięknych widoczków.

Jeżeli tak jak ja polujesz na piękne kadry – jest to na pewno miejsce godne odwiedzenia. Liczne rybackie łódeczki przycumowane do promenady pozwalają na uchwycenie niezapomnianych i pięknych chwil.

Obiecuję ci, że będziesz zatrzymywać się co jeden krok tak jak ja, aby uwiecznić te niecodzienne widoki.  Port d’Alcudia to dla mnie prawdziwa pocztówka z wakacji. Malownicze miejsce które pozostaje w pamięci na lata.

Port d’Alcudia

Miejsca, które warto odwiedzić będąc w okolicy

Alcudia

Historyczne miasteczko położone w północnej części Majorki. Alcudia to starożytna stolica wyspy! Tętniące życiem nadmorskie miasto pochodzenia rzymskiego, które zachęca do spacerów w wąskich uliczkach pełnych historii i kultury. 

Playa del Muro

Położona na północny wschód od Palmy, w pobliżu Alcudii, Playa de Muro zajmuje piękny pas wybrzeża o długości ponad 5 kilometrów i szerokości do 70 metrów. Biały piasek skąpany w czystych lazurowych wodach przyciąga swoim widokiem wielu turystów. 

Portal Vells

Portal Vells

Majorka, największa wyspa Balearów, znana jest z przepięknych plaż, turkusowych wód i śródziemnomorskiego klimatu. Jednym z takich ukrytych klejnotów, którego nie można przegapić, jest zatoczka...

Alcudia

Alcudia

AlcudiaAlcudia znajduje się na północnym wybrzeżu Majorki, wyspy na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Hiszpanii. Alcudia jest warta odwiedzenia, ponieważ jest pięknym i zabytkowym miastem. Słynie z...

Flying Dress Mallorca

Flying Dress Mallorca

Dawno, dawno temu w małej wiosce na południu Polski urodziło się dziecko. Dziecko rosło, a dziewczynka, ktorą to dziecko było mogła stać się kimkolwiek. Więc próbowała wielu rzeczy. Miała swoje...

1 komentarz

  1. A WordPress Commenter

    Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Join

*Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest Dominika Jurczak. Twoje dane są przetwarzane przez Administratora w celu wysyłki newslettera. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.
Work With Me