Sa Calobra

Najpiękniejszy wytwór natury na całej Mallorce. Najbardziej spektakularny widok jaki może ukazać się naszym oczom. 

Jak wszędzie tutaj, aby podziwiać ten spektakularny widok należy pokonać nie byle trasę. Jeżeli nie jesteś doświadczonym kierowcą polecam wybrać inny rodzaj transportu. Dopłyniesz tutaj łódką, która wyrusza z portu Soller. Możesz również skorzystać z usług lokalnego przewoźnika czy  autobusu. Droga jest bardzo kręta, urwista i można na niej spotkać wiele wyzwań. Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie za kółkiem na nowej trasie skorzystaj z usług innych i zaoszczędź sobie stresu.

Już od samego początku to miejsce szokuje swoim krajobrazem, gdy nagle okazuję się, że to co widzimy to dopiero początek prawdziwego spektaklu. Aby dostać się na samą plażę musimy przejść przez tunel wydrążony w litej skale.  

Na miejscu, naszym oczom, ukazuje się przesmyk do morza, pomiędzy dwoma wysokimi skałami. Wzbudza to na prawdę wiele ochów i achów, zapewne słusznie, bo widok aż zapiera dech w piersi. 

Jeżeli jesteś kolekcjonerem niezapomnianych chwil to zdecydowanie Sa Calobra powinna znaleźć się na twoje liście.

Samo mikro miasteczko nie jest gastronomicznym rajem, więc polecam piknik na plaży. Nie zaspokoicie swojego tutaj gastronomicznego alter ego, ale przecież nie po to tutaj jesteśmy. 

 

Aby dotrzeć do tego miejsca, można rownież wybrać się na wędrówkę po Torrent de Pareis. Pamiętaj jednak, żeby dobrze się przygotować do takej wyprawy zabierajać ze sobą odpowiednie ubramie, wodę i jedzenie. Wyprawa trawa około 6h i  zalecana jest tylko między majem a październikiem.

Przygotowując się do takiej wędrowki sprawdź warunki pogodowe oraz nachylenie terenu. Pamiętaj! Nie jest to najłatwiejsza trasa do pokonania. Widoki natomiast zachwycające.

 

Skała, a w skale tunel 

Gdy człowiek wychodzi na przeciw naturze, jest w stanie estetycznie dostosować swoje potrzeby nie niszcząc tego co zbudowała nasza matka. 

Ten wykuty w skale tunel zaprowadzi Cię na plażę. Piękne widoki i niezwykłe przeżycie. To właśnie ma do zaoferowania Sa Calobra.

Punkt widzenia

Z kolei, na zachód od zatoki Sa Calobra znajdziemy miasteczko o tej właśnie nazwie. W tym miejscu znajdziemy mały port, urbanizację i komercyjnych kilka miejsc. 

Najłatwiejszą i najwygodniejszą opcją dostania się na Sa Calobra jest podróż drogą morską. Firmy przewozowe organizuje codzienne wyjazdy z Port de Soller do Sa Calobra lub Cala Tuent.

Podróż trwa około godziny i odbywa się wzdłuż surowego wybrzeża Majorki Sierra de Tramontana. Bez wątpienia, jeśli podróżujesz z dziećmi lub z kimś, kto łatwo zapada na chorobę lokomocyjną na drodze, jest to najlepsza opcja. Ponadto, możesz podziwiać zapierające dech w piersi widoki. 

 

 

Sa Calobra

Miejsca, ktore warto odwiedzic przy okazji

Cala Sant Vincent 

Będąc po tej stronie wyspy warto odwiedzić tą uroczą plażę i zatrzymać się na coś do jedzenia. Osobiście mogę polecić restaurację Windsurf, która znajduje się przy głównej ulicy. Pyszne owoce morza i sangria sprawiły, że nasz dzień zakończył się fantastycznie.

Santuari de Lluc  

Ten klasztor jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Majorce, zarówno przez mieszkańców, jak i gości z całego świata. Znajduje się tam rownież muzeum.

Muzeum zostało zainaugurowane w 1952 roku sekcją archeologii. W 1984 r. do Muzeum włączono wystawę malarstwa i rzeźby współczesnej.

Znajduje się tam rownież sklep z pamiątkami, oraz kafejka z lokalnymi przysmakami, w której można usiąść i się posilić.

Portal Vells

Portal Vells

Majorka, największa wyspa Balearów, znana jest z przepięknych plaż, turkusowych wód i śródziemnomorskiego klimatu. Jednym z takich ukrytych klejnotów, którego nie można przegapić, jest zatoczka Portal Vells, położona na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy. Portal...

Alcudia

Alcudia

AlcudiaAlcudia znajduje się na północnym wybrzeżu Majorki, wyspy na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Hiszpanii. Alcudia jest warta odwiedzenia, ponieważ jest pięknym i zabytkowym miastem. Słynie z przepięknych, pobliskich plaż, malowniczej starówki  wieczorami...

Flying Dress Mallorca

Flying Dress Mallorca

Dawno, dawno temu w małej wiosce na południu Polski urodziło się dziecko. Dziecko rosło, a dziewczynka, ktorą to dziecko było mogła stać się kimkolwiek. Więc próbowała wielu rzeczy. Miała swoje wzloty i upadki. Otaczała ją rodzina i przyjaciele, ale nagle postanowiła...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Join

*Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest Dominika Jurczak. Twoje dane są przetwarzane przez Administratora w celu wysyłki newslettera. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Work With Me